jak wieszać obraz w stosunku do mebli
Jak wieszać obraz w stosunku do mebli?

W tym blogu dowiesz się jak zawiesić obraz w stosunku do mebli. Wieszając obraz na ścianie, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  1. NAD KONSOLĄ/REGAŁEM/SOFĄ- ok. 20 cm od dolnej granicy obrazu
  2. NAD PODŁOGĄ- ok. 145 cm od środkowego punktu obrazu
  3. W STOSUNKU DO SOFY- obraz dobrze się prezentuje, gdy stanowi max 2/3 szerokości sofy
  4. MAŁE OBRAZY W STOSUNKU DO SIEBIE- nie więcej niż ok. 15 cm odstępu od siebie, Czytaj więcej poniżej
Jak powiesić obraz nad konsolą, regałem, sofą?
Sprawdź obraz ze zdjęcia TUTAJ

Jak powiesić obraz nad konsolą, regałem, sofą?

Przed umieszczeniem nowego obrazu na ścianie nad powyższymi meblami, umieścić obraz w odległości 20 cm między dołem obrazu, a krawędzią górną mebla. Zapewni to odpowiednią kompozycję obrazu na Twojej ścianie. Unikniesz dzięki temu chaosu, który może wkraść się do pokoju, po błędnie zawieszonym obrazie. Wieszając nowy obraz w salonie, który jest dla nas ważnym zakupem, należy pamiętać o jego poprawnym powieszeniu. Dlatego pamiętaj o zasadzie 20 cm od dolnej granicy obrazu.

Jak zawiesić obraz nad stołem w jadalni?

Jak powiesić obraz nad podłogą?

Określ środek obrazu, następnie przejdź do odmierzenia około 145 cm od podłogi. Takie działanie, sprawi, że obraz na ścianie nad podłogą, będzie powieszony w odpowiedni sposób. Dlatego kupująć obraz na ścianę, pamiętaj, by powiesić go na adekwatnej dla dzieła odległości.

Jak powiesić obraz nad podłogą?
Kup obraz ze zdjęcia TUTAJ

Jak wieszać obraz ręcznie malowane w stosunku do sofy?

Sofa jest miejscem istotnym w salonie. Jest to mebel, który wybieramy w sposób pieczołowity. Nowy obraz, który wieszamy nad sofą, by tworzyć z nią spójną całość, powinien zajmować na ścianie max ⅔ szerokość mebla. Sofa to obszerny meble, dlatego obraz,by pasować do wnętrza,  nie powinien dominować nad meblem.

Jak zawiesić duży obraz akrylowe lub olejne  w stosunku do fotela?

Modne ostatnio fotele, są stylowymi elementami wnętrza. Wiążą się z klasą, pięknem i wygodą. Warto, zatem zapewnić elegancką przestrzeń przy tym meblu. Obraz należy umieścić na wysokości około 10 cm nad górą oparcia fotela. Wieszając obraz przy fotelu, staraj się nie zawiesić go centralnie nad oparciem. Obrazy świetnie prezentują się w odległości do około 0,5 m od fotela. 

Jak powiesić obraz nad komodą?
Kup obraz nad komodę TUTAJ

Jak powiesić obraz nad komodą?

Komoda to mebel szerszy niż wyższy. Dlatego świenie komponują się z nim obrazy o koompozycji pionowej. Czyli takiej, gdy obraz jest wyższy niż szerszy. Przede wszystkim obraz delikatnie kontrastuje przez to z meblem.  Natomiast obraz tworzy spójną całość z komodą, gdy powiesisz do do 50cm nad meblem.

Jak powiesić obraz nad komodą?
Kup ten obraz nad komodę TUTAJ

Jak powiesić obraz nad biurkiem?

Obraz nad biurkiem powieś około 30 cm mierząc, od dołu obrazu do blatu.

Obrazy na płótnie nad biurkiem są ciekawym elementem dekoracji wnętrza. Obrazy wpływają na kreatywność i pobudzają pracę mózgu. Dlatego warto mieć je zawieszone w biurze, pracy, domu nad biurkiem na odpowiedniej wysokości nad meblem.

Jaki obraz powiesić nad biurkiem?
Kup ten obraz nad biurko TUTAJ

Jak wieszać klika małych obrazów płóciennych w stosunku do siebie?

Małe obrazy, tworzą zwykle wspólny element kompozycyjny. Dlatego musisz tak je ustawić, by nie zaburzyć ścisłej kompozycji obrazów. Stąd pamiętaj o zachowaniu przestrzeni między obrazami, nie więcej niż 15cm. Podsumowując, nie zaburzysz dzięki temu wcześniej zaplanowanego schematu kompozycyjnego, a odbiór obrazów będzie czytelny dla odbiorców.

Jak wieszać duże obrazy w stosunku do siebie?

Duże obrazy to w skali jednego pokoju, istotne elementy dekoracji. By w pomieszczeniu nie tworzył się chaos, pamiętaj, by górne krańce, obrazów były na równej wysokości. Sprawi to, że obrazy będą tworzyły spójną całość w danym pomieszczeniu. Dlatego wieszając obrazy w salonie, sypialni wieszaj je na równej wysokości.

Kup duże obrazy ze zdjęcia TUTAJ
Kup duże obrazy ze zdjęcia TUTAJ

Jaki jest najczęstszy błąd podczas wieszania obrazu?

NAJCZĘSTSZY BŁĄD: Wieszanie obrazu za wysoko!

  • Usiądź na kanapie/krześle i zobacz, czy obraz jest na komfortowej wysokości, gdy patrzysz. To najczęściej, gdy siedzimy- widzimy obrazy na ścianach.
  • Jeśli jesteś średniego wzrostu, gdy stoisz w stosunku do ściany Twoje oczy są standardowym środkowym punktem obrazu na ścianie i to może być dla Ciebie kluczowa podpowiedź. 3. Zmierz odstęp między małymi obrazami przykładając zamkniętą dłoń do ściany. Szerokość dłoni to standardowy odstęp między konfiguracją obrazów.

Zastanawiała/eś się, jak dobrze zaaranżować obraz, by Twoja ściana wyglądała niczym z projektowej wizualizacji? Wystarczą podstawowe reguły, a kolejne kroki, np. obrazy w połączeniu z dodatkami jeszcze mogą tworzyć niesamowity klimat

Wbrew pozorom wysokość na jakiej zawiśnie obraz ma ogromne znaczenie.

Patrzenie na obraz- jasna sprawa- ma być komfortowe dla naszych oczu. Możesz patrzeć na obraz, np. jak przechodzisz lub siedzisz w swoim ulubionym fotelu. Nawet jeśli masz wysoką ścianę, np. typu loft nie przejmuj się- zawieś tam, gdzie twój wzrok sięga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X