5 zasad, by uniknąc chaosu, gdy wieszasz obraz

Dowiedz się, dlaczego do zawieszenia obrazu na ścianie należy wybrać ścianę pozbawioną okien? Na jakiej wysokości zawiesić obraz na ścianie? Jak wieszać duże obrazy?

Jak uniknąć chaosu we wnętrzu, podczas wieszania obrazu?

Istnieje kilka reguł, których warto stosować, podczas umieszczania ręcznie namalowanego obrazu na ścianie. Zapoznaj się z nimi i uzyskaj wiedzę, gdzie powiesić obraz akrylowy lub olejny.

Na jakiej ścianie należy powiesić obraz

Nowy obraz, który jest oryginalny, nowoczesny i piękny należy zawiesić w odpowiedni sposób.

Umieszczając obraz na ścianie, pamiętaj, by powiesić go na ścianie bez okien. Unikniesz, dzięki temu chaosu związanego z tym co prezentuje obraz, a z tym co widać za oknem. Okno jest ważnym elementem każdego pokoju. Warunkuje dostęp niezbędnego dla nas światła oraz świeżego powietrza. Dodatkowo okno jest naszym wizjerem na świat. Dlatego nie wieszaj obrazu na ścianie, w którym zamontowane jest okno.

Zapełnij pustkę obrazem od vangogi.pl

Na której ścianie najkorzystniej powiesić obraz ręcznie namalowany?

Obrazy akrylowe lub olejne to przedmioty unikatowe, które muszą mieć godne miejsce w pomieszczeniu.

Korzystnie jest, gdy obraz, który zakupisz powiesisz na ścianie, która go wyeksponuje. Przeanalizuj Twój sposób wchodzenia do danego pomieszczenia. Zadbaj, by wchodząc do pomieszczenia, mieć możliwość swobodnego dostrzeżenia obrazu. Spowoduje to, że obrazu, który kupisz, będzie w odpowiedni sposób dostrzegalny przez osoby przybywające do pokoju.

Dlaczego nie wieszać obrazu na ścianie z oknem?

Obrazy ręcznie malowane mają fakturę, nieregularne pokrycie warstwami farb. Te elementy warunkują piękno i wyjątkowość sztuki malarstwa. Dlatego warto, aby czerpać z tych elementów na co dzień. Umieszczając obraz na ścianie tuż przy oknie, nie widzisz gry świateł na obrazie. Obraz oświetlony przez światło dzienne rzuca w różny sposób cienie. Odpowiednia, gra świateł, umożliwia jeszcze ciekawszy odbór rękodziełą artystycznego. Dlatego wyeksponuj obraz na światło słoneczne i nie wieszaj go na ścianie z oknem.

Rola światła w odbiorze obrazu ręcznie malowanego

Obrazy ręcznie malowane powstają w wyniku nakładania licznych warstw farb akrylowych lub olejnych. To właśnie odpowiednia ilość i sposób nakładania farb, warunkują późniejszy charakter obrazu. Obraz pokryty wieloma warstwami farb, lepiej prezentuje się w pomieszczeniu, ze względu na grę światła. Umożliwia to wielokrotną możliwość podziwiania dziełą, ze względu na różny sposób oświetlenia obrazu.

Zasada kontrastu w dekorowaniu pomieszczenia nowym obrazem

Istotnym elementem w urządzaniu pomieszczenia jest odpowiedni balans między elementami wystroju. Meble, dekoracje, nowoczesny obraz muszą tworzyć spójną całość w aaranżowanym wnętrzu. Dlatego, nie wieszaj obrazu tuż przy krańcu dużej szafy, natomiast powieś go na przykład na pustej ścianie naprzeciwko. Zauważ, że naturalnie wykorzystujemy jedną ścianę na duże meble, natomiast druga zwykle jest pusta. Stąd warto udekorować ją w elegancki sposób. Urządź wnętrze Twojego pokoju, dopełnij go obrazem od vangogi.pl

Obraz ze zdjęcia dostępny TUTAJ

Linia wzroku, a wieszanie obrazu

Jedną z podstawowych zasad zawieszania obrazu nad meblami to zasada 20 cm. Zasada ta polega, że dolna krawędź obrazu powinna znajdować się około 20 cm nad oparciem, krańcem mebla. Żeby lepiej Ci to zobrazować można to ująć w jeszcze inny sposób. Gdy spojrzysz na ścianę, linia wzroku, warunkuje prawidłowy poziom linii środka obrazu zawieszonego na ścianie.

By  odmierzyć przewidywany środek obrazu na ścianie, wykonaj następującą czynności:

  1. Ustaw się przy ścianie przeciwległej do ściany, na której zawiesisz obraz
  2. Ułóż rękę na linii Twoich oczu
  3. Podejdź do ściany i dołóż rękę do jej powierzchni
  4. Na wysokości dłoni, powinien znajdować się centralny punkt Twojego obrazu.
Obraz Akrylowy Tulipany 60 x 80 cm dostępny TUTAJ

Jak powinno się wieszać duży obraz?

Duży obraz to dzieło na płótnie o wymiarach co najmniej 50 x 70 cm. Duży obraz akrylowy lub olejny to rękodzieło, które może zdominować wnętrze. Dlatego warto powiesić go w taki sposób,aby odpowiednio komponował się z wnętrzem. Obraz należy wieszać około 20 cm nad meblami do siedzenia typu sofa, czy fotel. Przede wszystkim, jednak należy tak zawiesić obraz, aby jego górna krawędź była mniej więcej na wysokości krawędzi górnej najwyższego mebla.

Umożliwi to na odpowiedni odbiór dzieła sztuki. Zapobiegnie to chaosowi  we wnętrzu, w którym wieszasz obraz ręcznie malowany.

Wyeksponuj obraz w pomieszczeniu 

Istotne jest, by pokój miał duszę, dlatego warto wyeksponować jeden z tworzących go elementów.  Nie bój się eksponować dekoracji pomieszczenia w postaci obrazu. Obrazy są gwarancją stylu, klasy i elegancji, dlatego warto umieszczać w odpowiedni sposób w pomieszczeniu. Odważ się ukazywać kupiony przez ciebie akrylowy lub olejny obraz. Ważne, by obraz, który zawiesisz był punktem wyjścia do aranżacji całości wystroju wnętrza.

Obrazy wiszące obok siebie znajdziesz TUTAJ

Jak powiesić kilka obrazów obok siebie?

Aby uniknąć chaosu, warto, kilka obrazów powiesić w jednakowej stylowo ramie. Dodatkowo, ramy powinny być jednakowej wielkośći, oraz na równej wysokości. Zapowbiegnie to chasowi na przykład w salonie po powieszeniu nowych obrazów. Umożliwi to odpowiedni kompozycyjnie odbiór obrazów, które wieszasz w salonie, sypialni.

Wszystkie obrazy ze zdjęć dostępne poniżej

Wszystkie obrazy użyte do tworzenia treści na blogu są ręcznie malowanymi, akrylowymi obrazami. Obrazy dostępne są w galerii sztuki online na vangogi.pl

Kup oryginalny, modny obraz do nowoczesnego wnętrza. Dobierz rękodzieło malarskie do wnętrza Twojego salonu, sypialni. Zamów, zakup ręcznie namalowane dzieła sztuki poniżej. Sprawdź abstrakcyjne obrazy na vangogi.pl/shop

Jaki obraz dobrać nad schody? Kup obraz nad schody
Jak wieszać obraz w stosunku do mebli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Koszyk ze sztuką
Close Zapamiętane Obrazy
Oglądane Obrazy Close
Close

Close
CO CIĘ INTERESUJE?
Kategorie