Dlaczego warto dekorować pomieszczenie obrazem oraz lampą?
Obrazy oraz lampy idealnie dobrane do stylu wnętrza

Nowoczesne obrazy zyskują na popularności i stają się spektakularnym elementem wystroju. Ich charakter nawiązuje do najróżniejszych estetyk. W tym blogu przedstawię Ci jak prezentują się oryginalne obrazy przy modnych lampach.

Dlaczego warto dekorować pomieszczenie obrazem oraz lampą?

Połączenie obrazów oraz lamp w dekoracji pokoju dziennego to świetny i modny pomysł na aranżację pomieszczenia. Oryginalny obraz wprowadza nową kolorystykę oraz charakter do wnętrza. Nowa lampa przede wszystkim, pomaga należycie oświetlić ozdobione obrazem pomieszczenie. Obrazy pełnią zatem rolę dekoracji, lampy natomiast dekorują oraz rozjaśniają pomieszczenie.

Obraz akrylowy w połączeniu z nowoczesną lampą
Obraz akrylowy Tulipany oraz lampa stołowa

Charakter nowych lamp, które umieścisz przy nowym obrazie

Okazuje się, że nawet na bazie klosza oraz stalowej podstawy, można tworzyć oryginalne sposoby oświetlenia wnętrza w rozmaitych stylach. Dlatego dobierając lampę, warto dobrać ją przez pryzmat praktycznego elementu designu. Świetnie, gdy lampa swym charakterem, będzie pasować do nowoczesnego obrazu, wiszącego obok na ścianie salonu lub sypialni. Dobierając lampę do pomieszczenia, nie zapominaj o stylu pomieszczenia.

Nowy obraz, a styl pomieszczenia

Pejzaże i krajobrazy spowodują, że wnętrze będzie bardziej klasyczne. Nowoczesne, minimalistyczne obrazy, wprowadzą design według zasady “less is more”, czyli mniej znaczy więcej. Przede wszystkim najważniejsze podczas doboru dekoracji do wnętrza jest to, by aranżacja była spójna i przyjemna dla oka. Nowoczesny obraz w salonie to oryginalny, niecodzienny i wyjątkowy dodatek. Obraz unowocześnia pomieszczenie i nadaje mu wyjątkowego charakteru. Kolorystyka obrazu oddziałuje z całym wnętrzem. Obrazy mogą ożywiać, rozjaśniać pomieszczenie lub je przyciemniać. Przede wszystkim obrazy są gwarancją wprowadzenia do pomieszczenia nowoczesnego stylu. 

Duże malarstwo akrylowe obok lampy. Obrazy abstrakcyjne ręcznie malowane
Obraz Akrylowy Brzeg Morski oraz lampa

Nowy obraz, a lampa w pomieszczeniu

Pod wieczór to domowa iluminacja oświetla salon, sypialnię. Dlatego to właśnie nowoczesna lampa, umożliwia rozświetlenie elementów wystroju wnętrza. Lampy świetnie komponują się z oryginalnymi obrazami, ponieważ pasują do nowoczesnego stylu obrazów oraz sprawiają nastrojową aurę do kontemplacji sztuki. Przede wszystkim doskonale jest, gdy lampy reprezentują ten sam styl co wnętrze, które dopełniają jako dodatkowe źródło światła. Na wygląd lamp zwracamy uwagę, przede wszystkim za dnia, ponieważ wtedy można dostrzec ich design w pełnej krasie.

Obraz akrylowy w połączeniu z nowoczesną lampą
Obraz Akrylowy Tulipany 60 x 80 cm

Nowoczesny obraz w stylu klasycznym

By dobrać nowoczesny obraz do klasycznego wnętrza, warto postawić na abstrakcyjne krajobrazy. Krajobrazy swym charakterem, kolorystyką, świetnie komponują się ze stylem klasycznym wnętrza. Dlatego przykładowo obraz akrylowy Brzeg Morski dostępny na vangogi.pl, jasną, kontrastową kolorystyką oraz minimalistycznym charakterem krajobrazu, możesz z pewnością powiesić w jasnym klasycznym wnętrzu. Dodatkowo obraz akrylowy na płótnie 60 x 80 cm pod tytułem Tulipany to żywy i nowoczesny krajobraz. Obraz swą kolorystyką, niewątpliwie pasuje do subtelności klasycznego pokoju. Reasumując sprawdź obrazy ręcznie malowane na vangogi.pl i zakup obraz do Twojego salonu lub sypialni.

Nowoczesny obraz abstrakcyjny do nowoczesnego wnętrza
Obraz Akrylowy Brzeg Morski 60 x 80 cm

Klasyczna wersja lampy w kontekście nowoczesnych obrazów

Tradycyjnie piękna lampa to jej klasyczna wersja z abażurem. Do lamp tego rodzaju zaliczamy wersje zarówno stołowe jak i stelaże na podłodze. Istotnym elementem takich lamp, jest klosz, który kieruje światło w określonym kierunku. Zestawienie takich lamp w kontekście nowoczesnych obrazów jest świetnym pomysłem. Dlatego, że lampy swą tradycją, nawiązują do wielowiekowej historii malarstwa w ludzkich domach. Przede wszystkim jednak lampa swym modnym charakterem, pasuje do oryginalnej formy dzisiejszego malarstwa.

Lampa pasująca do wnętrza urządzonego klasycznym stylu

Dekorację klasyczną wnętrza stanowi niewątpliwie autorskie obrazy akrylowe. Obrazy, które swą formą oraz charakterem przedstawiają krajobrazy, stanowią istotny element dekoracji wnętrza w klasyczny sposób. W przypadku tradycyjnych lamp dedykowanych wnętrzom w klasycznym stylu najlepiej sprawdzą się abażury o cylindrycznych lub stożkowych kształtach.Subtelność abstrakcyjnych krajobrazów oraz klasyczne kształty lamp, dodają elegancji wykończeniu.

Co stanowi podstawę klasycznego charakteru nowoczesnej lampy?

O stylu lampy całkowicie nie decyduje jej klosz, natomiast jej podstawa. Podstawa narzuca oprawie określoną estetykę. Dlatego w przypadku wnętrz o klasycznym wystroju, świetnie sprawdzą się lamp o subtelnych, stalowych podstawach. Ład i harmonia w stylistyce lampy, to przecież niezbędny element i wyróżnik lampy o klasycznej stylistyce, dzięki takim wyróżnikiem nowa lampa z pewnością będzie świetnie prezentować się przy wiszącym na ścianie klasycznym obrazie akrylowym.

Obraz akrylowy w połączeniu z nowoczesną lampą w kobiecym wnętrzu
Obraz Akrylowy Taniec 60 x 80 cm

Obraz akrylowy w stylu art deco

Obrazem na płótnie, który świetnie odnajdzie się we wnętrzu w stylu art deco jest abstrakcyjny obraz akrylowy Taniec. Obraz ten na podobraziu płóciennym 60 x 80 cm, przedstawia sylwetkę, kobiecy akt. Obraz o kontrastowej kolorystyce, który wprowadzi elegancję i nowoczesność do wnętrza w stylizacji art deco. Malarstwo w pomieszczeniu w art deco to połączenie oryginalności i nowoczesnego designu z ponadczasowością art deco. Przede wszystkim obraz akrylowy na płótnie w tym stylu, z powodzeniem może zająć miejsce przy reprezentatywnym meblu.

Obraz Akrylowy Taniec 60 x 80 cm

Obraz w stylu art deco plus lampa

Myśląc o inspiracji na dekorację mieszkania lub pomieszczenia nie można pominąć ogromnie popularnego stylu art deco. Chcąc udekorować przestrzeń oświetleniem, lampą w tym stylu, należy kupić lampę o kształtach nawiązujących do elementów architektonicznych XX wieku. Dlatego lampy w stylu art deco, to takie, które posiadają geometryczne stelaże, imitujące kolumny, postumenty. Dlatego z charakterem, takich podstaw, świetnie komponują się klosze o prostopadłościennych kształtach.

Obraz w stylu glamour, czyli kobiece malarstwo

Malarstwo w stylu glamour to przede wszystkim obrazy o kontrastowym, jasnym, wręcz błyszczącym charakterze. Obraz akrylowy Milczenie 60 x 80 cm to kobiecy obraz na płótnie. Ten nowoczesny, oryginalny abstrakcyjny obraz to malarstwo minimalistyczne w stylu glamour. Malarstwo to, oddaje charakter i subtelność kobiecych ust. Przede wszystkim obraz ten to charakterystyczny duży dodatek na bawełnianym płótnie, który idealnie komponuje się z modnymi dodatkami we wnętrzach.

Obraz Akrylowy Milczenie 60 x 80 cm

Lśniąca lampa do kobiecego wnętrza

Dobierając lampę do wnętrza w stylu glamour postaw na blask, który wprowadzisz do wnętrza na lśniącej podstawie. Szykownośći lampy glamour dodaje charakterystyczny kosz, który nie musi być utrzymany w stonowanych kolorach. Dlatego wybierając lampę w stylu glamour, zakup klosz w kolorze przykładowo bordowym, purpurowym. Obraz akrylowy Milczenie, posiada bordowe elementy, dlatego malarstwo to będzie świetnie dekorować wraz z lampą kobiece pomieszczenie. W modnej konwencji glamour znajdzie się również miejsce dla pastelowego różu oraz zieleni. Przede wszystkim świetną lampą, która jest esencją stylu glamour, będzie lampa o stelażu nawiązującym formą do kształtu kobiecej sylwetki. 

Obraz w oryginalnym stylu oraz lampy o naturalnych akcentach

Obraz akrylowy Organika to połączenie nowoczesności oraz przywiązania do natury na płótnie. Jeśli jesteś miłośnikiem natury i jej równowagi, to zdecyduj się na dekorację naturalnym obrazem akrylowym. To duże, oryginalne malarstwo, które świetnie sprawdzi się we wnętrzu, które ma naturalny charakter. Obraz jest połączeniem nowych prądów w sztuce z tradycją impresjonistycznych krajobrazów. Dlatego niewątpliwie obraz świetnie sprawdzi się na ścianie w pobliżu lampy o naturalnym charakterze.

Obraz Akrylowy Organika 60 x 80 cm

Lampy o naturalnych akcentach

Jako miłośnik eko stylu lub naturalnych aranżacji, możesz swobodnie dobrać lampę do Twojego wnętrza. Takie wnętrze z pewnością ozdobią wiszące oprawy, w których sznur z tworzywa, zastępuje plecionka. Przede wszystkim elementem wieńczącym lampy o organicznym charakterze, będzie abażur o naturalnej fakturze. Dlatego postaw na lampę w kolorach palety barw ziemi. Reasumując, organiczny obraz na płótnie oraz naturalna lampa stanowią świetny pomysł na wprowadzenie natury do Twojego salonu lub sypialni.

Popularne nowoczesne aranżacje w połączeniu z malarstwem

Nietrudno znaleźć wyjątkowe, oryginalne obrazy oraz idealne oświetlenie do nowoczesnych aranżacji. Przede wszystkim istotna jest prostota form i funkcjonalność lampy. Te cechy łączą obrazy od vangogi.pl oraz minimalistyczne lampy o metalowych lub plastikowych podstawach. Obrazy mogą wyróżniać się dzięki kontrastowej kolorystyce, a lampy natomiast poprzez zwiększenie liczby kloszy, asymetryczne ułożenie źródeł światła.

X