Post pomagający dobrać odpowiedni duży obraz na ścianę do salonu
Jak dobrać obraz do konkretnego salonu?

Wybieranie obrazu do salonu wiąże się z decyzją, która powinna zostać podjęta w sposób przemyślany.

Dlaczego warto dobierać obraz do salonu?

Wybór odpowiedniego obrazu do salonu jest ważną decyzją, ponieważ obraz jest kosztownym wydatkiem. Przede wszystkim z zakupionym obrazem, będziesz mieć styczność każdego dnia. Salon to miejsce domowego ogniska, do którego zapraszamy rodzinę i znajomych. Dlatego warto zakupić taki obraz, który będzie zarówno dobrze komponował się z aranżacją wnętrza, jak również dobrze na Ciebie wpływał.

Miejsce w salonie w którym warto powiesić nowy ręcznie namalowany obraz
Miejsce na obraz od vangogi.pl

Jaki obraz powiesić w salonie?

Obrazy do salonu, powinny być dużymi, oryginalnymi obrazami, które świetnie prezentują się w reprezentatywnej strefie domu. Duże, ręcznie malowane malarstwo budzi wrażenie odbiorców. Przede wszystkim dobrze dobrany obraz to radość dla domowników oraz powód do zachwytu dla gości. Zastanów się jaki klimat zamierzasz wprowadzić do salonu i kup obraz, który Ci w tym pomoże.

Propozycja obrazu do powieszenia na ścianie w salonie. Obraz akrylowy Jezioro
Obraz Akrylowy Jezioro w salonie

Jak nowy obraz na ścianę wpłynie na wnętrze salonu?

Przede wszystkim duży, nowoczesny obraz to dodatek do wnętrza, który swą kolorystyką może ożywić, rozjaśnić wnętrze. Niewątpliwie obrazy w salonie sprawiają wrażenie, że salon zyskuje oryginalności i staje się wnętrzem ciekawszym. Obrazy swą kolorystyką oddziałują z kolorystyką mebli ścian i dodatków wnętrza. Malarstwo po powieszeniu go w salonie, niewątpliwie żyje we wnętrzu.

Wizualizacja wnętrza salonu wraz z nowym obrazem powieszonym na ścianie
Obraz Akrylowy Tulipany w salonie

Obrazy, a meble w salonie

Kompozycja obrazu wraz z meblami nie jest rzeczą skomplikowaną. Wystarczy subtelny dodatek na meblu, by ten pasował do nowoczesnego obrazu. Przykładowo dodanie poduszki w kolorze, który dominuje na obrazie, sprawia, że obraz percepcyjnie jest świetnie odbierany. Jak widzisz niewielki dodatek w salonie, potrafi sprawić, że zarówno dzieło malarskie jak i meble, będą stanowiły spójną całość dekoracyjną.

Kuchnia połączona z salonem

Jak malarstwo  komponuje się z dodatkami w salonie?

W zależności od charakteru dodatków w wystroju salonu obraz może w różny sposób z nimi oddziaływać. Niewątpliwie modne ostatnio elementy, które mają połysk, stanowią świetną powierzchnię, by obraz odbijał się od połyskujących elementów. Przede wszystkim stwarza to niezwykle ciekawy zabieg wizualny, ponieważ obraz zaczyna ogarniać sobą całe wnętrze. 

Obraz akrylowy na ścianie w salonie. Możliwość kupna obrazu ze zdjęcia na promocji
Obraz Akrylowy Organika w salonie

Na której ścianie powiesić nowy obraz w salonie?

Jeśli chcesz, by obraz był dominującym punktem salonu, warto powiesić go na ścianie, którą widzisz od razu po wejściu do salonu. Przede wszystkim to skieruje wzrok odbiorców na dzieło, podczas wchodzenia do pomieszczenia. Jeśli jednak obraz ma być spójnym dodatkiem całego wnętrza, możesz powiesić go na ścianie pustej lub nie związanej z meblami. Niewątpliwie oba zabiegi, sprawią, że salon będzie wyglądał niezwykle atrakcyjnie i nowocześnie.

Duży obraz akrylowy na ścianę do salonu. Kup obraz z obrazka
Obraz Akrylowy Brzeg Morski

Jaką energię wprowadzi malarstwo do salonu?

Dobry obraz to taki, który wzbudza serię uczuć w odbiorcy. Dobre malarstwo to takie, który potrafi szokować, fascynować, a jednocześnie pięknie się prezentować. Niewątpliwie obrazy są ekskluzywnym dodatkiem do wnętrza, jednak energia, którą ożywiają wnętrze salonu jest bezcenna. Obrazy są źródłem inspiracji do codziennej egzystencji oraz przedmiotem, który potrafi budzić zachwyt każdego dnia.

Na czym polega wyjątkowość obrazów?

Polska sztuka dekoracji wnętrza, przy pomocy malarskiego rękodzieła to przedmioty wyjątkowe i oryginalne o wszechstronnej możliwości doboru obrazu. Wyjątkowość obrazu polega na jego unikatowości, fakturze oraz charakterze. Przede wszystkim obrazy to przedmioty, które łączą tradycyjny oraz nowoczesny sposób dekoracji wnętrza. Malarstwo potrafi być inne każdego dnia, ponieważ różnie oddziałuje na światło w pomieszczeniu. Dlatego zaskakuje pozytywnie każdego dnia jego właściciela. 

X