Wiele osób przed zakupem obrazu, zastanawia się czy obraz, po zakupie będą musieli płacić za drogą ramę do obrazu. Obecnie modne jest wieszanie obrazów na ścianie bez specjalnej ramy. Co stosuje się zamiast ramy na obrazy? Istnieje kilka sposobów na powieszenie obrazów bez ramy, tak by obrazy nadal emanowały pięknem i klasą. Przede wszystkim warto przyznać, że obecnie odchodzi się od tradycji stosowania ramy przy wieszaniu obrazów na ścianach. Modne w dzisiejszych czasach jest zakup obrazów na ścianę bez ramy. Ważne jest jednak odpowiednia aranżacja boków płótna podczas procesu tworzenia malarstwa.
Czy rama do obrazu jest niezbędna?

Wiele osób przed zakupem obrazu, zastanawia się czy obraz, po zakupie będą musieli płacić za drogą ramę do obrazu. Obecnie modne jest wieszanie obrazów na ścianie bez specjalnej ramy.

Co stosuje się zamiast ramy na obrazy?

Istnieje kilka sposobów na powieszenie obrazów bez ramy, tak by obrazy nadal emanowały pięknem i klasą. Przede wszystkim warto przyznać, że obecnie odchodzi się od tradycji stosowania ramy przy wieszaniu obrazów na ścianach. Modne w dzisiejszych czasach jest zakup obrazów na ścianę bez ramy. Ważne jest jednak odpowiednia aranżacja boków płótna podczas procesu tworzenia malarstwa. 

4 sposoby aranżacji obrazów bez ramy:

  1. Pozostawienie nie zamalowanego płótna
  2. Zamalowanie boków na czarny kolor
  3. Przedłużenie treści obrazu na boki
  4. Pomalowanie boków w podobnych odcieniach co obraz
Wiele osób przed zakupem obrazu, zastanawia się czy obraz, po zakupie będą musieli płacić za drogą ramę do obrazu. Obecnie modne jest wieszanie obrazów na ścianie bez specjalnej ramy.
Obraz Akrylowy Milczenie 60 x 80 cm

Białe płótno po bokach obrazu

Niezwykle prosty i minimalistyczna forma zaaranżowania boków obrazu. Świetnie sprawdza się ona w przypadku minimalistycznych obrazów. Dlatego, że subtelnie nawiązuje ona do charakteru całego obrazu na płótnie. Obraz o białych krańcach sprawia wrażenie dzieła, które delikatnie przechodzi z płótna na samą ścianę. Przykładowo obraz akrylowy Milczenie 60 x 80 cm, posiada białe krańce, dlatego że to świetnie pasuje do minimalistycznej formy wyrazu kobiecych ust. Przede wszystkim, dobierając formę aranżacji boków obrazu, warto podejść do tego działania całościowo. Dlatego należy dobrać taki sposób zamalowania krańców obrazu, który będzie spójny z dziełem.

Zamalowanie boków na czarny kolor

Kolejny sposób zamalowania boków obrazu, który jest jednak mniej delikatny od opcji powyżej. Dlatego, że kolor czarny jest bardziej inwazyjny we wnętrze niż biały. Jednak taki sposób braku obramowania obrazu jest bardzo elegancki. Świetnie nadaje się do obrazów, które mają ciemne zakamarki farb na płótnie. Obraz o czarnych krańcach jest bardzo wyrazisty. Dlatego, że czarne obramowanie, w postaci farby, subtelnie oddziela treść obrazu od powierzchni ściany. Przede wszystkim jest to sposób aranżacji obrazu, który swą formą najbardziej nawiązuje do tradycyjnych ram. Jeśli więc tradycyjne obrazowanie obrazu jest Ci bliskie, może zdecydujesz się na taki kompromis.

Sposób na zawieszenie obrazu do salonu lub do sypialni bez ramy. Na czarno obmalowane brzegi obrazu
Obraz Akrylowy Brzeg Morski 60 x 80 cm

Przykładowe realizacje obrazów o czarnych bokach:

Obraz na ścianę do salonu lub do sypialni pod tytułem Brzeg Morski, dzięki swej ciemnej kolorystyce, świetnie prezentuje się z czarnymi bokami. Taki zabieg wykończeniowy obrazu, warunkuje, że obraz o prostej formie wyrazu, zyskuje na wyodrębnieniu jego treści. Dlatego, że główne elementy obrazu, wyróżniają się na tle ciemnych tonacji. Niewątpliwie obraz na ścianę o takim wykończeniu boków, będzie pięknie się wyróżniał na tle ściany o dowolnej barwie. 

Na czarno obramowane brzegi obrazu akrlowego. Sposób na zawieszenie obrazu bez ramy na ścianie salonu lub sypialni
Obraz Akrylowy Jezioro 50 x 70 cm

Obraz akrylowy Jezioro 50 x 70 cm to abstrakcyjne malarstwo, które swobodnie może zawisnąć na ścianie bez obramowania. Obraz posiada czarne krańce, dlatego jego minimalistyczna ciemno złota forma, wyróżnia się na tle ściany. Ciemne krańce obrazu, umożliwiają powieszenie tego obrazu również  na ścianach o różnych kolorach. Niewątpliwie czarne wykończenie boków obrazów jest ich atutem, który wiąże się z uniwersalnością wieszania malarstwa na ścianie. 

Przeniesienie tego co przedstawia obraz na boki

Nieco bardziej wymagającym wykończeniem obrazu dla twórcy jest zamalowanie boków obrazu, tak by były one przedłużeniem płótna. Twórca musi wtedy poprowadzić ruch pędzla bezpośrednio z płótna głównego na obramowania obrazu. Taka aranżacja jest niewątpliwie dekoracją samą w sobie. Dlatego, że całkowicie nawiązuje ona do treści i charakteru obrazu, który może zawisnąć na ścianach salonu czy też sypialni.

Obraz 3d bez ramy. Obraz z ramą obmalowaną na kolory obrazu. Brak ramy
Obraz Akrylowy Tulipany 60 x 80 cm

Przykładowa realizacja obrazuo przedłużonych bokach:

Obraz akrylowy Tulipany to abstrakcja, która mimo braku ramy, jest obrazem wręcz trójwymiarowym. Przede wszystkim, brak ramy, przy jednoczesnym przedłużeniu ruchów pędzla na boki, pozwoliło stworzyć obraz 3d. Obraz ten, który może zawisnąć na ścianach salonu lub sypialni, niewątpliwie jest dziełem, które będzie wyróżniało się na ścianie. Przede wszystkim obraz ten, świetnie prezentuje się genialnie dzięki swej oryginalnej formie obraz  ujęciu w perspektywie, która umożliwia dostrzeżenie boków obrazu.

Zamalowanie krańców obrazów podobnie do treści obrazu

Jest to kolejny sposób zapełnienia pustego płótna na krańcach obrazów. Polega on na tym, że obraz, który ma skomplikowaną kolorystykę, liczną grę świateł, można w elegancki i subtelny sposób zwieńczyć po bokach. Takie pomalowanie obrazu po bokach, warunkuje elegancką dekorację boków obrazu, w sposób spójny z tym co przedstawia obraz. Jest to gwarancja, że wieszany obraz na ścianie, będzie prezentował się spójnie z każdej strony i kierunku patrzenia.

Obraz bez ramy. Sposób na powieszenie obrazu w salonie bez ramy. Powieś obraz w sypialni bez ramy

Przykład obrazu o powyższych cechach obramowania:

Nowoczesny obraz akrylowy Taniec to abstrakcja, która ma liczne elementy kolorystyczne, które różnie prezentują się w zależności od kąta patrzenia. Obraz ma bogatą formę i pokryty jest wieloma odcieniami akrylowych farb. Przede wszystkim to sprawia, że powinien on mieć pomalowane boki w adekwatny, złożony sposób. Boki obrazu, kolorystycznie nawiązują do zróżnicowanej kolorystyki tego malarstwa akrylowego.

Zawsze jest szansa dodania ramy do obrazów

Nie masz czym się martwić, jeśli nie możesz się określić, czy po zakupieniu obrazu od razu go oprawisz. Kupując obrazy od vangogi.pl, masz możliwość powieszenia obrazu w stanie, w którym zastasz go po otrzymaniu przesyłki. Przede wszystkim obrazy bez ramy będą emanowały lekkością, klasą i nowoczesnością. Brak ramy to ich atut, również dlatego, że jeśli poczujesz chęć oprawienia obrazu, możesz to zrobić, kiedy tylko zechcesz. Reasumując decydując się na obrazy o wykończonych bokach płótna, nie musisz być w stu procentach pewna/pewny, że kiedyś będziesz musieć oprawić obraz na ścianę.

Sztuka to swoboda, a obrazy bez ramy to wolność

Malarstwo musi być pozbawione ram i nie może być niczym ograniczane. Obrazy to wolność i radość z tej swobody. Dlatego nie musisz zaprzątać sobie głowy, czy obramowanie obrazu to istotna sprawa. Obrazy wykończone tak, by nie potrzebowały ramy, które znajdziesz TUTAJ, niewątpliwie nie zmuszają Cię do kosztownego oprawiania. Dlatego nie zwlekaj i kup sztukę, która nie jest ograniczona przez liczne niepotrzebne koszty, związane z obramowaniem, czy kosztami wysyłki. Kup obrazy na ścianę z darmową wysłką od vangogi.pl

X